اشتراک برخی مطالب و فایل‌ها در Slideshare

مدت مدیدی است تصمیم دارم برخی اسلایدها، بخش‌هایی از گزارش‌ها و … را که پیش‌تر رویشان کار کرده‌ام و امکان انتشار کامل یا حداقل قسمتی‌شان وجود دارد، برای دسترسی عمومی روی وب بگذارم. شاید ریشه اصلی شکل‌گیری این ایده استفاده‌ای بود که شخصا از منابع سایرین – که به همین شیوه منتشر شده بود – برده‌ام، منابعی که البته غالبا متعلق به دانشگا‌ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور بوده‌اند؛ و در کنار آن حرص خوردن از اینکه چرا ما اغلب منابع و نتایج تحقیقاتی‌مان را دپو کرده و منتشر نمی‌کنیم!؟ حداقل آن دسته که احتمالا طیف مخاطب وسیعی دارد … .

نهایتا در همین راستا و به منظور برداشتن گامی در حد توان و سهم خود، چندی پیش کار را آغاز کردم که ان شاء الله با افزودن فایل‌های جدید، به مرور کامل‌تر نیز خواهد شد. لینک دسترسی به فایل‌ها http://www.slideshare.net/rahmanpour است. اگر موردی جای دیگری آپلود شود و یادم بماند هم لینکش را در وبلاگ قرار خواهم داد. و نکته دیگر اینکه اسلایدها و فایل‌ها غالبا در حوزه ICT‌ (ارتباطات و فناوری اطلاعات)، شبکه‌های مخابراتی، امنیت و … هستند.

امیدوارم بدرد کسی بخورد و دعایمان کند. یا علی

پانوشت:
– ان شاء الله این فرهنگ که اتفاقا در سنت و پیشینه ما به طور عمیقی نهفته است، مجددا در حوزه تحقیقات ما شرقی‌ها و فارسی‌زبان‌ها نیز جا بیفتد؛ که نه فقط به نفع استفاده‌کننده، که نهایتا به سود منتشر کننده و همه خواهد بود. البته خوشبختانه اخیرا اتفاقات خوبی در این زمینه در حال رخ دادن است؛ برای نمونه مدتی است مرکز تحقیقات مخابرات با تغییر سیاست‌ها به این مسیر رو آورده و برخی گزارش‌ها را به صورت عمومی منتشر می‌کند، همچنین چندی پیش جایی می‌خواندم که حوزه علمیه قم هم محتوای مربوط به جلسات را برای استفاده عموم در وب قرار می‌دهد. اما باید بیشتر رشد کنیم … .

– استفاده از مطالب منتشر شده با ذکر منبع، آزاد و بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *