اندر حکایت مدیران جرثقیلی

دکتر مجید شاه حسینی

دکتر شاه حسینی، درباره مدیران ناآگاه و کارنابلد فرهنگی عبارت بسیار جالبی به کار بردند که تاکنون نشنیده بودم: مدیران جرثقیلی!
وجه تسمیه آن هم این بود که این افراد بدون طی کردن پله‌ به پله مسیر رشد شخصیتی، به یکباره در جایگاهی بالاتر از آنچه آمادگی و توانش را دارند نصب می‌شوند، در نتیجه به دلیل ناآگاهی از مسایل فرهنگی (مسایلی که بایستی طی پیمودن مسیر می‌آموختند) و از طرفی عدم اعتماد به نفس ناشی از همین ناآگاهی، خیلی راحت توسط برخی فعالان بازی می‌خورند و به اسم پروژه‌های دفاع مقدس و … از سینمای ضد جنگ (که این مفهوم اصولا پیرامون دفاع مقدس ما جایگاهی ندارد) حمایت مادی و معنوی می‌کنند.

البته فکر میکنم در ۴ سال گذشته غالب جایگاه‌های مدیریتی کشور شاهد مدیران جرثقیلی بود! اما به نظر میرسد مدیریت فرهنگی در این ۳۴ سال همیشه با این مشکل دست و پنجه نرم کرده و احتمالا در چند سال آتی هم خواهد کرد!

پانوشت: کسانی‌که پای سخنان دکتر شاه حسینی نشسته‌اند، قطعا به شخصیت قابل احترام ایشان واقفند. خدا را شاکرم مدتی توفیق حضور در کلاسهای ایشان نصیبم شد. البته در زمینه‌هایی خود هم به ایشان نقد دارم و با خودشان هم مطرح کرده‌ام که طبیعی است؛ اما به نظرم ایشان یکی از فهیم‌ترین شخصیت‌های دغدغه‌مند هستند که در حوزه فرهنگ کشور حضور دارند.

دکتر مجید شاه حسینی

پیشنهاد می‌کنم مطلب «دو سال، لمس یک مسیر متفاوت!» را هم بخوانید.

[این مطلب از اکانت گوگل‌پلاسم به این وبلاگ کپی شده است.]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *